Bukiet ślubny. Czyli na jaki się zdecydować?


bukiet ślubny, bukiet panny młodej, ścianka ślubna, rodzaje bukietów ślubnych, wiosenny ślub, bukiet, panna młoda


Tak naprawdę dobra florystka zawsze dobierze Wam odpowiedni i zasugeruje jaki będzie najlepiej pasował, to kwestie indywidualne ponieważ każda z was jest inna :) Bukiet ślubny to najważniejsza rzecz zaraz po sukni ślubnej. Jest na pierwszej linii przez długi czas, widać go wszędzie i zostanie z nami na długie lata na fotografiach. Dlatego tak ważne jest aby dobrać go poprawnie, a przy tym trafić w gust panny młodej i spełnić jej marzenie.


Muszę przyznać, że moment w którym wręczam bukiet pannie młodej lub robi to jej narzeczony jest dla mnie najbardziej stresujący w dniu ślubu. Bo nigdy do końca nie wiem czy będzie się wam podobał - na szczęście bardzo dobrze czytam Wam w myślach i do tej pory nie zdarzyła mi się żadna wpadka :D


Typy bukietów...


Mamy wiele rodzajów bukietów: -kaskadowy - czyli spływający w dół, przedłużony przez kwiaty lub zielone lekkie gałązki. Dobrze prezentuje się przy dużych sukniach, typu księżniczka.

-okrągły - standardowa kula o regularnym kształcie najczęściej dobierany do stylu glamour i najczęściej widywany u Panien Młodych.

-luźny-nieregularny - jest to większy bukiet z zachowaną okrągłą formą lecz z wystającymi różnymi gałązkami. Swobodnie ułożony z charakterystycznie wystającymi kwiatami w każdym kierunku.

-naturalny - bukiet sezonowy, inspirowany naturą z luźną formą z wieloma gatunkami kwiatów i dodatków. Cieszy się ostatnio dużą popularnością.

-na ramię - duży bukiet ułożony na bok, który możemy oprzeć na ramieniu.

-półksiężyc i jeszcze kilka innych. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym, tak samo jak Panny Młode.

Co jeszcze ma wpływ na wybór bukietu?

Kształt i wielkość bukietu zależna jest od wielu czynników: - wielkości i stylu sukni ślubnej, budowy ciała i urody Panny Młodej, charakteru, jej gustu, pory roku, stylu całego wesela i dekoracji oraz pewnie wielu innych. I tak naprawdę, wszystkie te wymienione elementy muszą ze sobą współgrać i tworzyć jedną całość żeby bukiet ślubny i wesele były wyszukane i piękne.

Najczęściej moim Pannom Młodym tworzę bukiety naturalne, swobodne i nieregularne o charakterze włoskim czy angielskim. Czuję się w nich najlepiej - taki styl u mnie wybieracie i najczęściej się Wam podoba. Myślę, że ten rodzaj bukietu najlepiej się sprawdza i jest coraz bardziej popularny.


Agnieszka

Obserwuj nas na Instagramie