top of page
NWD - logo do papieru firmowego(1).png

Bukiet ślubny. Czyli na jaki się zdecydować?


bukiet ślubny, bukiet panny młodej, ścianka ślubna, rodzaje bukietów ślubnych, wiosenny ślub, bukiet, panna młoda


Tak naprawdę dobra florystka zawsze dobierze Wam odpowiedni i zasugeruje jaki będzie najlepiej pasował, to kwestie indywidualne ponieważ każda z was jest inna :) Bukiet ślubny to najważniejsza rzecz zaraz po sukni ślubnej. Jest na pierwszej linii przez długi czas, widać go wszędzie i zostanie z nami na długie lata na fotografiach. Dlatego tak ważne jest aby dobrać go poprawnie, a przy tym trafić w gust panny młodej i spełnić jej marzenie.


Muszę przyznać, że moment w którym wręczam bukiet pannie młodej lub robi to jej narzeczony jest dla mnie najbardziej stresujący w dniu ślubu. Bo nigdy do końca nie wiem czy będzie się wam podobał - na szczęście bardzo dobrze czytam Wam w myślach i do tej pory nie zdarzyła mi się żadna wpadka :D


Typy bukietów...


Mamy wiele rodzajów bukietów: -kaskadowy - czyli spływający w dół, przedłużony przez kwiaty lub zielone lekkie gałązki. Dobrze prezentuje się przy dużych sukniach, typu księżniczka.

-okrągły - standardowa kula o regularnym kształcie najczęściej dobierany do stylu glamour i najczęściej widywany u Panien Młodych.

-luźny-nieregularny - jest to większy bukiet z zachowaną okrągłą formą lecz z wystającymi różnymi gałązkami. Swobodnie ułożony z charakterystycznie wystającymi kwiatami w każdym kierunku.

-naturalny - bukiet sezonowy, inspirowany naturą z luźną formą z wieloma gatunkami kwiatów i dodatków. Cieszy się ostatnio dużą popularnością.

-na ramię - duży bukiet ułożony na bok, który możemy oprzeć na ramieniu.

-półksiężyc i jeszcze kilka innych. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym, tak samo jak Panny Młode.

Co jeszcze ma wpływ na wybór bukietu?

Kształt i wielkość bukietu zależna jest od wielu czynników: - wielkości i stylu sukni ślubnej, budowy ciała i urody Panny Młodej, charakteru, jej gustu, pory roku, stylu całego wesela i dekoracji oraz pewnie wielu innych. I tak naprawdę, wszystkie te wymienione elementy muszą ze sobą współgrać i tworzyć jedną całość żeby bukiet ślubny i wesele były wyszukane i piękne.

Najczęściej moim Pannom Młodym tworzę bukiety naturalne, swobodne i nieregularne o charakterze włoskim czy angielskim. Czuję się w nich najlepiej - taki styl u mnie wybieracie i najczęściej się Wam podoba. Myślę, że ten rodzaj bukietu najlepiej się sprawdza i jest coraz bardziej popularny.


Agnieszka

Comments


Obserwuj nas na Instagramie

bottom of page