top of page
NWD - logo do papieru firmowego(1).png

Suszki, trawy, bielone rośliny

Suszki, jak to z nimi jest? Czy wy suszycie kwiaty?

suszone trawy, suszone dekoracje, ruskus, dmuszek

Ja robię to bardzo często i w moim domu znajdziecie mnóstwo różnych ich odmian. Niektóre pięknie zachowują swoje barwy i kształt. Moimi ulubionymi suszonymi kwiatami są ostróżki, żonkile, kukliki, limonium i kilka innych. Najczęściej wykorzystuję je przy pakowaniu wysyłek biżuterii z naszej drugiej marki (dla ciekawych - @sparkle_akcesoria_slubne).


Czy do dekoracji ślubnych używam suszków?


suszone trawy, dekoracje ślubne, pracownia florystyczna, kompozycje ślubne, suszki, bielone susze, kompozycja kwiatowa, świece

Tak, zdecydowanie tak! Suszone trawy najlepiej i najczęściej sprawdzają się przy bukietach, kompozycjach czy ściankach przy stole pary młodej. Widzimy je w dekoracjach w stylu boho, rustykalnym, polnym czy naturalnym. Ale tak na prawdę będą pasować wszędzie jeśli umiejętnie je dobierzemy i ułożymy :) Bardzo fajnie suszone trawy sprawdzają się w bukietach ślubnych sprawiając, że nabiera on nietypowego i oryginalnego wyglądu. Przy dekoracjach ścianek zazwyczaj używam ich jako dużego elementu, który mocno się wyróżnia i przykuwa oko zaraz po wejściu na salę. Suszki mają ciepłe odcienie i kolory ziemi (a przynajmniej dla mnie tak jest) i to często zmienia nam też charakter dekoracji.

dekoracje ślubne, sesja zdjęciowa, sesja ślubne, ślub plenerowy, sesja plenerowa, szuszone rośliny, suszki, ścianka ślubna, ślub cywilny


Trawy mają specjalne miejsce w moim sercu i bardzo je lubię za różnorodność i swobodę jaką się charakteryzują. Mamy wiele gatunków traw, które pięknie się komponują dekoracjach. Zazwyczaj z suszków używam dmuszka, lnu naturalnego, obiedki, trawy miskant, rozplenicy, suchokwiata, lunarii i wszystkich innych które znajdę na łące :) Najczęściej spotykanym suszonym elementem dekoracji jaki widzimy są trawy pampasowe. Osobiście zamiast pampasów używam ich polskiego odpowiednika, który wygląda równie pięknie. Moje pampasy cały czas czekają na swój dzień.


Bielone rośliny, jak to z nimi jest? Miałam okazję ich używać i muszę przyznać, że niektóre rośliny świetnie się wtedy prezentują. Najlepiej i najczęściej wybierany jest ruskus i różne gatunki paproci oraz palm. Moim zdaniem świetnie wyglądają ale mają też niestety swoją cenę. Decydując się na bielone rośliny czy trawy pampasowe które ostatnio są bardzo modne trzeba sobie zdać sprawę, że możemy za nie dużo zapłacić.

Lubicie suszki i kompozycje z nich zrobione? Zdecydowałybyście się na dekoracje ślubne tylko z suszonych kwiatów i traw?

Comments


Obserwuj nas na Instagramie

bottom of page