top of page
NWD - logo do papieru firmowego(1).png

Jak dobrać kolory?

Jak ja dobieram kolory do Waszych dekoracji? Odcieni barw mamy mnóstwo i czasem naprawdę ciężko jest podjąć decyzję i wybrać tylko te kilka spośród bardzo wielu. Najczęściej podajecie mi jeden kolor, który chcecie aby był tym TOP I i grał główną rolę. To na nim później skupiam swoją uwagę.


kwiaty, sezonowe kwiaty, dekoracje ślubne, florystyka ślubna

Dalej jest mi już prościej ponieważ najbardziej lubię palety kolorystyczne monochromatyczne i dobieram pokrewne odcienie głównej barwy. Zwracam uwagę na to jakie kwiaty się Wam podobają i jakie mają przebarwienia. Czy mają jakieś kropki albo kolorowe listki i dzięki nim dobieram kolejny kolor, który będzie się wiązał z dekoracjami i zrobi nam ładne przejście kolorystyczne. Proponuję Wam również kwiaty, które są sezonowe i kwitną w miesiącu Waszego ślubu.

kompozycje ślubne, dekoracje ślubne, kwiaty sezonowe, kwiaty ślubne, dekoracje ślubne poznań

Dużą rolę odgrywa też sala i barwy które już na niej mamy. Ona też spójnie musi się dopasowywać do całej palety. Znaczenie ma też charakter sali bo w starej stodole nie zrobimy ślubu o stylistyce glamoura przynajmniej będzie bardzo ciężko je wyczarować.

Najczęściej dobieram 5 pokrewnych odcieni, które tworzą nam całość i według nich dobieram różne dodatki takie jak wstążki, świece, serwetki czy obrusy. Ich struktura jest też bardzo ważna ponieważ nie wszystkie dodatki będą dobrze wyglądać w poszczególnych kolorach. Kupując kwiaty skupiam się na wybranej plecie kolorystycznej i najczęściej zamawiam je już wcześniej aby na giełdzie nie zaliczyć rozczarowania, że nie ma takich barw jak bym chciała.

Do wyboru różnych odcieni często używam też palety którą tworzy mi Canva ze zdjęć które się Wam podobają, a z których robię dla Was i dla siebie moodboard. Canva jest programem graficznym online, którego używam najczęściej do tworzenia wielu rzeczy, w tym np waszych winietek i menu czy rozmieszczenia stołów lub znaków powitalnych.

Ostatnio zaczęłam też używać koła kolorów, które trzyma mnie w ryzach jeśli chodzi o ilość odcieni :) Ten sposób dobierania barw odkryłam całkiem niedawno, dzięki webinarowi Soni z Flower Stories.

W ten sposób tworzę waszą niepowtarzalną paletę kolorów, dzięki której Wasze śluby są stylowe i oryginalne :)


Agnieszka

댓글


댓글 작성이 차단되었습니다.

Obserwuj nas na Instagramie

bottom of page